Späť na tím

MVDr. Tomáš Procházka, CertCAAPR

Veterinárny lekár - fyzioterapeut

Svoje štúdium na UVLF v Košiciach som skončil v roku 2015, následne som pokračoval a zbieral skúsenosti na malej ambulancii v Košiciach. Hoci som nazbieral veľa skvelých poznatkov a skúseností, čoraz viac som cítil, že ambulantná prax nie je úplne to, čomu som sa chcel venovať. Zhodou rôznych okolností som sa dostal k ponuke začať sa venovať fyzioterapii zvierat pod vedením MVDr. Doroty Lippert. Spoločne sme teda začali pôsobiť od roku 2016 v rehabilitačnom centre Wetpet, kde sa mi prvýkrát otvorili dvere do sveta veterinárnej fyzioterapie.

V roku 2017 som začal svoje štúdium na prvom kurze pre Fyzioterapeutov zvierat pod záštitou Asociace Fyzioterapie a Rehabilitace Zvířat ČR (ASOFYREZ), kde som stretol množstvo úžasných ľudí, kolegov, ktorí dali fyzioterapii zvierat najmä v ČR nový rozmer. Zakladateľmi asociácie sú zvučné mená vo veterinárnej medicíne ako je MVDr. Aleš Tomek, DipECVN, MVDr. Roman Kvapil, MVDr. Renáta Kvapilová, MVDr. Ivo Hylák, a na kurzoch prednášali okrem nich aj ďalšie kapacity vo svojich odboroch - MVDr. Jan Beránek, DipECVS, MRCVS, MVDr Sabine Mai, CCRP, MVDr. Helena Potfajová, a iní. Kurz som úspešne ukončil skúškou v roku 2019.

Od roku 2021 pracujem samostatne a v rokoch 2022-2023 som vypomáhal aj na Veterinárnej klinike Žilina, kde som 2 dni v týždni viedol fyzio oddelenie.

Aktuálne pôsobím hlavne ako fyzioterapeut na klinike Petstar, kde postupne budujeme a rozvíjame plne vybavené fyzio pracovisko.

Za svoju doterajšiu kariéru v odbore veterinárnej fyzioterapie mám absolvovaných viacero kurzov a množstvo seminárov / webinárov, a neustále sa snažím naberať nové vedomosti a skúsenosti. Naviac s kolegami v odbore si udržujeme zdravú komunitu, kde si navzájom radi poradíme ohľadom svojich problémových pacientoch, čím sa tiež navzájom posúvame vpred.

Okrem práce fyzioterapeuta sa v posledných rokoch venujem hlavne svojej rodinke, ktorá aktuálne pozostáva okrem manželky aj z dvoch krásnych detí a jedného “malého” psíka Cane Corso menom Xoana. Keď občas stihnem, veľmi rád si zahrám volejbal s kamarátmi, z iných športov je to behanie za deťmi na rôznych dopravných prostriedkoch, dvíhanie a “lietanie” s deťmi, drepovanie pri každej príležitosti, často aj so “závažím”,... Inak mám veľmi rád prírodu, turistiku, plávanie, a celkovo pohyb.

Odborné vzdelanie:

  • 2016 - Fyzioterapie Psů II (MVDr. Aleš Tomek, DipECVN)
  • 2017-2019 - Fyzioterapeut a Rehabilitační pracovník malých zvířat (titul CertCAAPR)
  • 2018 - Pes nie je robot (Mgr. Nina Koleničová)
  • 2018 - RockTape FMT Basic + Performance (Dr. Andrei Nedosekov)
  • 2018 - Kritické situace nejen při rehabilitaci zvířat a doplňky výživy pro ortopedické pacienty (MVDr. Aleš Tomek, DipECVN)
  • 2019 - Kineziotejping pro psy (Dr. Sabine Mai, MSc, MAS, CCRP)
  • 2019 - Rehabilitace sportovních a pracovních psů (Dr. Sabine Mai, MSc, MAS, CCRP)

Najobľúbenejšie zviera: Panda - majú úžasný životný štýl :) (jedenie, hranie, a to je asi všetko)

Akým zvieraťom by ste chceli byť? A Prečo? - najčastejšie sa pristihnem pri tom, že by som raz chcel byť akýmkoľvek zvieraťom v starostlivosti niektorých mojich klientov. Tá miera oddanosti, starostlivosti a lásky, ktorú moji pacienti dostávajú od svojich majiteľov je úžasná.

Objednajte sa na vyšetrenie s vaším miláčikom ešte dnes

+421 904 687 003