Fyzioterapia a rehabilitácia

Fyzioterapia a rehabilitácia sa stávajú dôležitou súčasťou veterinárnej medicíny a postupne si nachádzajú svoje miesto aj v našich podmienkach. Na klinike PetStar nájdete plne vybavené fyzioterapeutické oddelenie pod vedením MVDr. Tomáša Procházku, CertCAAPR.

Naša odborná terapia šitá na mieru potrebám pacienta zabezpečí rýchlejšiu rekonvalescenciu po zložitých operáciách, prevenciu pred zraneniami a zvýšenie kvality života vášho štvornohého miláčika.
Naše služby

Pre koho je fyzioterapia vhodná?

Ortopedickí pacienti

Neurologickí pacienti

Chronickí pacienti

Geriatrické zvieratá

Športovci

Obézne zvieratá

Fyzioterapeutický prístup so sebou prináša viacero benefitov pre pacienta

Rýchlejšia regenerácia
Rôzne fyzikálne a manuálne metódy pomáhajú urýchliť proces hojenia tkanív, či už sú to rany, poškodené väzy a svaly, fraktúry, atď.
Kratšia rekonvalescencia
Vhodne nastaveným terapeutickým plánom môžeme výrazne skrátiť čas, ktorý pacient potrebuje na plný návrat do aktívneho života.
Nižšie riziko postoperačných komplikácií
Urýchlením regenerácie a rekonvalescencie po operáciách, pacient výrazne kratšiu dobu preťažuje tie časti tela, ktoré kompenzujú aktuálny pohybový deficit. Tým sa znižuje riziko poškodenia tkanív v týchto oblastiach.
Zníženie potreby liekov
Fyzikálne metódy ako napríklad laserová terapia, má výrazný analgetický účinok, vďaka čomu vieme hlavne pri pacientoch, ktorí dlhodobo potrebujú užívať lieky proti bolesti, nastaviť veľmi nízku dávku týchto liekov, prípadne ich potrebu úplne eliminovať.
Zníženie rizika poranení
Prevencia je jednou z hlavných priorít fyzioterapie ako takej. Čoraz častejšie sa stretávame so psíkmi, ktorí si privodili nejaké zranenie či už doma (skákanie z postele, pošmyknutie na podlahe), pri venčení (hra s iným psíkom, aportovanie) alebo pri športe. Veľakrát sa týmto poraneniam môže predísť, pokiaľ by psík bol v dobrej kondícií a dostatočne osvalený.
Zvýšenie výkonu športových psov
Každý profesionálny športovec má svojho fyzioterapeuta, podobne by to malo byť aj pri tých zvieracích športovcoch. Fyzioterapiou vieme znížiť regeneračný čas tela po nadmernom výkone, zároveň vieme zostaviť tréningový plán na mieru k danému športu tak, aby psík podával stále čo najvyšší výkon.

Naše služby

Hydroterapia

Pojem Hydroterapia v sebe zahŕňa rôzne variácie vodnej terapie. Či už je to plávanie v bazénoch/jazerách, využitie účinkov teplej vody obohatenej o rôzne liečivé/podporné látky, alebo napríklad vodná masáž. U nás pod pojmom Hydroterapia však myslíme predovšetkým terapiu v hydroterapeutickej vani s podvodným bežiacim pásom. Ide o plne kontrolované prostredie pre pacienta, kedy vieme nastaviť podmienky cvičenia priamo pre potreby daného zvieratka.
Viac informácií

Laserová terapia

Laserové žiarenie má výborné biostimulačné účinky, vďaka čomu nám terapia laserom pomáha zlepšiť regeneráciu tkanív, urýchľuje hojenie rán, znižuje bolestivosť atď. Prístroje na laserovú terapiu patria medzi LLLT (Low Level Laser Therapy) a delia sa do viacerých tried podľa schopnosti ovplyvniť tkanivo (podmienené vlnovou dĺžkou a maximálnym výkonom).
Viac informácií

Cvičenia

Fyzioterapeutické cvičenia zahŕňajú bohatý repertoár pasívnych a aktívnych cvikov, vďaka ktorým vieme pomôcť mnohým pacientom, športovcom alebo ich využívame v rámci prevencie.
Viac informácií

Cenník služieb

1x terapia

10x terapia

balík so zľavou 10%
Konzultácia bez terapie
Konzultácia v trvaní do 30 min
15€
-
Fyzioterapia do 30 min
Využitie kombinácie rôznych fyzioterapeutických metód
30€
270€
Fyzioterapia do 60 min
Využitie kombinácie rôznych fyzioterapeutických metód
45€
405€
Laserové ošetrenie
Ošetrenie len laserom v trvaní do 15 min
15€
135€
Zľava 10% pre pacientov adoptovaných z útulkov (nutné predložiť adopčnú zmluvu; nie je možné kombinovať s inými zľavami).
Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.

Objednajte sa na fyzioterapiu s vaším miláčikom ešte dnes